Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Dom Kultury +


Pozyskaliśmy środki na inicjatywy kulturalne mieszkańców Ciechanowa

 

Miło nam poinformować, że COEK STUDIO rozpoczął realizację projektu „Inicjatywy lokalne – Ciechanowska Kultura+”. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu dotacji w ramach programu Dom Kultury+ finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Celem projektu jest otwarcie się władz Ciechanowa i miejskich instytucji kultury na oddolne inicjatywy mieszkańców w zakresie realizacji działań kulturalnych. Chcemy zachęcić mieszkańców miasta do wychodzenia z propozycjami realizacji działań kulturalnych, które wzbogaciłyby życie artystyczne Ciechanowa, dając jednocześnie lokalnym twórcom możliwość ekspresji i realizacji własnych pomysłów z zakresu szeroko pojmowanej kultury. Szczególnie chcemy włączyć w nasze działania osoby pozostające dotychczas „poza kulturą” - osoby ubogie, osoby niepełnosprawne oraz seniorów.

Projekt składa się z trzech etapów. W pierwszym chcemy poznać potencjał kulturotwórczy mieszkańców Ciechanowa. Dlatego też opracowana zostanie diagnoza stanu kultury w mieście, opisująca zaangażowanie mieszkańców Ciechanowa w uczestnictwo
i kreowanie wydarzeń kulturalnych. W tym celu:

- przeprowadzona zostanie wśród mieszkańców ankieta dotycząca ich potrzeb i oczekiwań związanych z udziałem w życiu kulturalnym miasta,

- zorganizowane zostanie spotkanie konsultacyjne służące wymianie poglądów nt. rozwoju działalności kulturalnej w mieście.

W drugim etapie przeprowadzimy konkurs na wybór od 3 do 7 inicjatyw lokalnych, które otrzymają dofinansowanie do kwoty 3500zł. Oferty realizacji projektu będą mogli składać wszyscy: zespoły artystyczne, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, ale też osoby indywidualne. Możliwa będzie realizacja praktycznie każdej formy imprezy kulturalnej. Mieszkańcy Ciechanowa będą mieli możliwość udziału w opracowaniu zasad przebiegu konkursu, kryteriów wyboru inicjatyw, a także uczestnictwa w komisji dokonującej wyboru inicjatyw. W tym celu zorganizowane zostanie drugie spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami miasta.

W trzecim etapie wspólnie ze zwycięzcami konkursu zrealizujemy ich inicjatywy kulturalne.
Dwa pierwsze działania zakończą się przed 30 czerwca 2016 r. Trzeci etap planujemy zrealizować po wakacjach. Zapraszamy do aktywności i udziału w naszym projekcie. Jest on niepowtarzalną szansą na zrealizowanie własnego pomysłu na wydarzenie kulturalne.

Na stronie www.coekstudio.pl na bieżąco zamieszczać będziemy informacje o przebiegu projektu. W najbliższym czasie przeprowadzimy ankietę nt. opinii mieszkańców o ich udziale w kulturze. Będzie można ją znaleźć m.in. na stronie COEK STUDIO. Wypełnienie jej pomoże nam w opracowaniu diagnozy stanu kultury w Ciechanowie.